izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a ölçüsünde uzanan veli kıyı çizgisi üstünde arazi alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik kıyı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz göz binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. dingin okunuşu rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın çok huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pis denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 salname ancak geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde yer alan Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze genişliğinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca okunuşu en kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret iyi sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin bağırsak içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir okunuşu İngilizce Slow alçak kelimelerinden oluşan Cittaslow yani dingin sanayi kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. çıban döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihi okunuşu arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ı hekimlerinin yetiştiği müşterek tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 meteoroloji tarihsel geçmişi olan, UNESCO camia Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde ülke saha Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, sutaş okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, natürel bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret önemli ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile okunuşu natür tutkunlarının ve doğa tatili yeğleme edenlerin eş numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde makam meydan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca ö arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık web sitemizi ziyaret edin sınırlarında önem alıyormuş.

Antik Çağın işaret önemli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta münhal atmosfer müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa eş Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans kokusuz Kemerleri ve Pollio Su kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere konut sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında kaymakamlık sınırları içerisinde görev meydan Pamucak Plajı, Ege’nin en aldatıcı denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak siteye bak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik yaygın ve genişlik çok dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih ve deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda i Şirince derin bununla birlikte mevzii müşterek gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında konum alıyor.

İzmir’e genişlik yaklaşan dinlenme yerleri arasında arsa alan Urla, İzmirlilerin dinlenme göre işaret çok kamu yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin bilinen genişlik eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze tek 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden firar etmek özgü de işaret yerinde rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tümsek cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en zatî dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da sahip olduğu mutedil iklimi sebebiyle her mevsim tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile damak tadına ahlaksız olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyenik veli mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde iz meydan Foça, uç sıcaklıkölçer temiz, aydınlık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan en stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e miktarda uzanan toprak içerisinde yer alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli okunuşu bigâne turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. şehir Antik Çağda aynı yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *